ZAJRZYJ DO WNĘTRZA ZIEMI, CZTERY JASKINIE W 3 DNI

ZAJRZYJ DO WNĘTRZA ZIEMI, CZTERY JASKINIE W 3 DNI

5%

Morawski Kras należy do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Na całym terenie znajduje się więcej niż 1100 jaskiń, z których cztery udostępnione są dla zwiedzających. Są to: jaskinie Punkevní – z możliwością spływu łodziami podziemną rzeczką Punkvią połączoną ze zwiedzaniem dna przepaści Macocha, jaskinia Kateřinská, która słynie z unikatowych stalagmitów w kształcie słupa, jaskinia Balcarka z bogatą i kolorową naciekową dekoracją oraz Sloupsko-šošůvskie jaskinie, tworzone przez potężne korytarze i podziemne przepaści.

Podczas wyjazdu zobaczymy:

Przepaść Macocha

Znana na całym świecie przepaść Macocha ma głębokość ponad 138 metrów i jest największą przepaścią tego rodzaju w Czechach i środkowej Europie. Górna jej część ma 174 metry długości oraz 76 metrów szerokości. Na skraju przepaści są dwa widokowe mostki. Pierwszy z nich został wybudowany w roku 1882 – jest umieszczony w najwyższym punkcie i nazywa się Górny mostek (Horní můstek). Drugi z nich – Dolny mostek (Dolní můstek) pochodzi z 1899 roku, znajduje się 92 metry nad dolną częścią przepaści i dobrze z niego widać dno Macochy.

Jaskinie Punkevní

Są to najbardziej poszukiwane jaskinie Morawskiego Krasu – leżą dwa kilometry od Skalnego Młyna (Skalní Mlýn) i są dostępne dzięki wejściu w ścianie kanionu krasowego Pustý žleb. Swoją popularność zyskały dzięki temu, że umożliwiają odwiedzającym dostanie się na dno przepaści Macocha a zarówno podjęcie romantycznego spływu łódeczkami na podziemnej rzeczce Punkvi. Najwspanialsze jaskinie Morawskiego Krasu, dostępne dla zwiedzających, rocznie odwiedza ogromna liczba turystów.

Jaskinia Balcarka

Jaskinia Balcarka leży w północnej części Morawskiego Krasu, w malowniczym odcinku Suchego žlebu koło Ostrowa u Macochy, w rezerwacie przyrody Balcarova skála – Vintoky. Jest to zachwycający labirynt korytarzy, katedr i przepaści z bogatą i różnokształtną naciekową ozdobą.

Jaskinia Kateřinská

Znajduje się na początku Suchého žlebu, jakieś 500 metrów na wschód od Skalního mlýna. Jest częścią starej wyciekowej jaskini, o czym świadczą rzucające się w oczy ślady po płynącej wodzie i jej czynności erozyjnej. Jaskinia Kateřinská była też bogatym miejscem występowania kości plejsto cennych zwierząt, przede wszystkim niedźwiedzi. Dla zwiedzających jest otwarta od 1910 roku.

Jaskinie Sloupsko-šošůvské

Jaskinie znajdują się na południowych krańcach miasteczka Sloup w Sloupské dolinie. Należą do systemu Amatorskich jaskiń, który jest najdłuższym systemem jaskiń w Czechach. Sloupsko-šošůvské jaskinie są rozległym kompleksem katedr, korytarzy i ogromnych podziemnych przepaści wytworzonych na dwóch piętrach. Komora nazywana jaskinią Eliščina ma wspaniałą akustykę i dlatego okazyjnie jest wykorzystywana do koncertów muzyki kameralnej

Daty wyjazdów:

I wyjazd: 15-17.03.2019

II wyjazd: 19-21.04.2019

III wyjazd:17-19.05.2019

IV wyjazd:14-16.06.2019

V wyjazd:12-14.07.2019

VI wyjazd:09-11.08.2019

VII wyjazd:06-08.09.2019

VIII wyjazd:04-06.10.2019

IX wyjazd:08-10.11.2019

Zapytaj o wolne terminy wyjazdu organizatora: biuro@nh1.pl

cena: 670 zł

Możliwość płatności w dwóch równych ratach, wtedy cena całości wynosi 720 zł. Pierwsza wpłata przy umowie, druga wpłata 20 dni przed wyjazdem.

W cenie:

-Bilety wstępu do wszystkich wymienionych atrakcji,

-Nocleg pokoje 2,3 osobowe z łazienkami,

-Wyżywienie ( śniadania i obiadokolacje )

-Ubezpieczenie

-Przejazd komfortowym busem lub autokarem

-Opieka pilota, przewodnik

UWAGA- BRAK UKRYTYCH OPŁAT !!!! Ramowy program może ulec zmianie.

Wyjazd i przejazd z miast: Radom, Skarżysko-Kamienna, Kielce, Kraków, Katowice, Gliwice, Wrocław

*Wyjazdy z miast: Warszawa, ŁÓDŹ, – dopłata 70 zł.

więcej informacji: biuro@nh1.pl tel. +48 721 999 440

.

RABAT
DZIĘKI TEMU KODU OTRZYMASZ: 5%
  • Standardowa cena : 670
Twój kod rabatowy:
35bc8980